Powiślańska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. | Ul. Konopnickiej 10a, 82-500 Kwidzyn | PKS Kwidzyn, Przewozy osobowe, komunikacja miejska, komunikacja samochodowa, 581-18-05-237, Turystyka, Dyżurny ruchu, dział przewozów, stacja diagnostyczna, stacja paliw, stacja obsługi, BHP Kwidzyn, Kasa biletowa, oferta przewozów, grupy zorganizowane, grup zorganizowanych, transport szkolny, obsługa imprez, organizacja wycieczek, organizacja zakwaterowania, rezerwacja biletów, wynajem autokaru, rezerwacja autobusu, rezerwacja autokaru, wynajem autobusa, wynajem busa, rezerwacja busa, badanie techniczne, badania techniczne, okresowe badania, badania okresowe, naprawa pojazdów, spawanie, prace spawalnicze, przetaczanie bębnów, habrownia, habrowanie resorów, regeneracja resorów, elektrotechnika pojazdowa, wymiana filtrów, płyny eksploatacyjne, centralne smarowanie, serwis ogumienia, wymiana opon, automyjnia kwidzyn, auto myjnia, komunikacja podmiejska Często zadawane pytania o EM-Kartę

Wyszukiwarka połączeń

Komunikacja miejska

Komunikacja międzymiastowa

JAK WYRABIA SIĘ EM-KARTĘ?

EM-Karta wyrabiana jest tylko i wyłącznie w Kasie Biletowej. Z założenia EM-Karta ma służyć pasażerowi wiele lat. Jest kartą imienną wydawaną na podstawie dowodu tożsamości, także nie ma możliwości przepisania jej na innego pasażera i korzystania z niej przez inną osobę. Po pierwszym „załadowaniu” biletem miesięcznym, karta jest ładowana kolejnym biletem. Przewidywana ilość cykli zapisu wynosi 100.000.

Wyrobienie pierwszy raz EM-Karty jest bezpłatne.

JAK NALEŻY PRZECHOWYWAĆ EM-KARTĘ?

Przechowywanie EM-Karty nie wymaga szczególnych warunków. Nie należy jej przekrzywiać i wyginać szczególnie w niskich temperaturach (poniżej 4 stopni Celcjusza), ponieważ może to doprowadzić do jej złamania. W przypadku wystawiania karty na działanie wysokiej temperatury (powyżej 50 stopni Celsjusze) można doprowadzić do jej rozwarstwienia. Należy także unikać noszenia EM-Karty w kieszeniach lub innych miejscach gdzie narażona będzie na odkształcenia. Może to spowodować również niewidoczne na zewnątrz złamanie wewnętrznej anteny wbudowanej w EM-Kartę.

JAK NALEŻY PRZYKŁADAĆ EM-KARTĘ?

EM-Kartę należy przyłożyć do bileterki autobusowej i zdjąć ją (po około 2 sekundach) dopiero w momencie poprawnego jej odczytu i zarejestrowania przejazdu.

CO ROBIĆ W PRZYPADKU ZGUBIENIA EM-KARTY?

W sytuacji zagubienia lub zniszczenia EM-Karty, istnieje możliwość wyrobienia sobie nowej. Koszt wyrobienia każdej kolejnej EM-Karty wynosi 20zł. Można wyrobić ją wyłącznie w Kasie Biletowej.

CZY W PRZYPADKU UTRACENIA EM-KARTY MOGĘ KORZYSTAĆ Z PRZEJAZDÓW TYLKO NA PODSTAWIE BILETU PAPIEROWEGO?

Nie, ale sytuacja ta pozwala na przepisanie zakupionego biletu w wcześniej posiadanej EM-Karty do nowo zakupionej EM-Karty.

CZY W PRZYPADKU ZAGUBNIENIA BILETU PAPIEROWEGO MOGĘ KORZYSTAĆ Z PRZEJAZDÓW TYLKO NA PODSTWIE EM-KARTY?

Nie. W sytuacji zagubienia biletu papierowego należy zgłosić się do Kasy Biletowej, gdzie zostanie wydane zaświadczenie o ważnym bilecie miesięcznym. Wydanie zaświadczenia jest bezpłatne.

CZY ZGUBIONY BILET OZNACZA PONOWNY JEGO ZAKUP?

Nie. Informacja o zakupie biletu miesięcznego zapisana jest w programie obsługującym sprzedaż biletów miesięcznych.

CZY JEST LIMIT NA ILOŚĆ PRZEJAZDÓW NA BILECIE MIESIĘCZNYM Z EM-KARTĄ?

Nie. Pasażer, który wykupił bilet miesięczny z EM-Kartą ma nielimitowaną ilość przejazdów na wybranej trasie każdego dnia tygodnia.

CO W PRZYPADKU GDY BIELETERKA AUTOBUSOWA W CHWILI ODCZUTU EM-KARTY WYŚWIETLI KOMUNIKAT „BŁĄD ODCZYTU EM-KARTY”?

Sytuacja taka ma miejsce w przypadku, gdy karta została przyłożona do czytnika na zbyt krótki czas. W taki przypadku należy ponownie przyłożyć kartę do czytnika celem pełnego odczytu biletu z EM-Karty.

CO W PRZYPADKU GDY BILETERKA AUTOBUSOWA W CHWILI ODCZUTU M – KARTY WYŚWIETLI KOMUNIKAT „NIEWŁAŚCIWY OKRES WAŻNOŚCI”?

Sytuacja taka ma miejsce kiedy zakupiony bilet stracił już ważność. Należy dokonać zakupu kolejnego biletu miesięcznego.

CO W PRZYPADKU GDY BILETERKA AUTOBUSOWA W CHWILI ODCZUTU EM-KARTY WYŚWIETLI KOMUNIKAT „NIEWŁAŚCIWA TRASA”?

Oznacza to, że bilet który został zapisany do EM-Karty nie obejmuje przystanku lub całej trasy z której pasażer chce skorzystać w momencie wejścia do autobusu. W takim wypadku należy okazać kierowcy bilet miesięczny w wersji papierowej (paragon fiskalny) celem aby potwierdzić ważność biletu na określonej trasie.  Należy również głosić się do Kasy Biletowej aby wyjaśnić zaistniały problem i ewentualnie dokonać korekty trasy na bilecie miesięcznym.

CO W PRZYPADKU GDY BILETERKA AUTOBUSOWA W CHWILI ODCZYTU EM–KARTY WYŚWIETLI KOMINIKAT „EM–KARTA ZASTRZEŻONA”?

Sytuacja ta oznacza, że karta została zablokowana. Kierowca ma prawo zatrzymać EM-Kartę celem wyjaśnienia. Karta ta mogła zostać zakwalifikowana do „czarnej listy” zazwyczaj z powodu zgłoszenia przez właściciela jej zagubienia lub kradzieży.

CO MUSI POSIDADAĆ PRZY SOBIE W AUTUBUSIE PASAŻER OPRÓCZ EM–KARTY I BILETU PAPIEROWEGO?

Pasażer podróżujący autobusem musi posiadać EM-Kartę, bilet papierowy oraz dokument tożsamości, na podstawie którego wydany został bilet miesięczny. W przypadku biletu ulgowego należy również mieć przy sobie dokument uprawniający do udzielonej ulgi np. legitymację szkolną, legitymację studencką, legitymację nauczycielską, legitymację rencisty, orzeczenie o niepełnosprawności i jego stopniu itp.

CZY KOREKTY TRAS NA BILECIE DOKONYWANE SĄ NIEODPŁATNIE?

Tak. Korekta tras zapisanych w EM-Karcie jest dokonywana nieodpłatnie. Korekty można dokonać wyłącznie w Kasie Biletowej.

CZY MOGĘ ZAKUPIĆ BILET MIESIĘCZNY W AUTOBUSIE?

Tak. Posiadacze EM-Kart mogą dokonać zakupu biletu miesięcznego w autobusie. Warunkiem jednak jest ciągłość zakupu biletów miesięcznych. W przypadku przerwy, wymagane jest jego przedłużenie w Kasie Biletowej.

Pierwszego zakupu biletu należy dokonywać zawsze w Kasie Biletowej.

DLACZEGO NIE MOGĘ PRZEDŁUŻYĆ BILETU W AUTOBUSIE?

Bilety mogą nie przedłużyć się w autobusie w przypadku zmiany danych w rozkładzie jazdy. W takich sytuacjach należy dokonywać zakupu wyłącznie w Kasie Biletowej.

Licznik odwiedzin

004602737
Dzisiaj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Wszystkich:
6220
20079
77615
4602737

Twój adres IP: 54.198.195.11
2018-08-16 23:38

Kalendarz

No event in the calendar
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31